Nowe metody w 2022 jak lepiej wykonać audyt środowiskowy - eko

audyt środowiskowy

KobiZ przygotował dla firm pięć standardowych

Polski rząd przyjął ustawę, której celem jest ochrona środowiska w kraju. Firmom nie wolno wytwarzać odpadów bez zgłoszenia ich do KOBIZE i BDO.
Aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, firmy muszą raportować

Nowe metody w 2022 jak lepiej  wykonać audyt środowiskowy - eko audyt środowiskowy
swoją działalność związaną z wytwarzaniem odpadów. Muszą również zgłosić, w jaki sposób zamierzają zmniejszyć swój ślad węglowy, a także wszelkie inne podjęte przez siebie środki ochrony środowiska.
Ustawa nakłada na każdą firmę działającą w Polsce obowiązek szczegółowego raportowania wszystkich podejmowanych działań w zakresie ochrony środowiska. Sprawozdania powinny być składane co roku i przesyłane najpóźniej do 31 marca. . „Odpady” oznaczają wszystkie substancje, w tym substancje częściowo i nietoksyczne, powstałe w wyniku wytwarzania, przetwarzania, użytkowania lub usuwania produktów. Substancje nietoksyczne należy oceniać zgodnie z przepisami prawa ochrony środowiska. KobiZ przygotował dla firm pięć standardowych formularzy, które należy wypełnić zgodnie z treścią ustawy. Formularz skierowany jest do powiadamiania organów o wypełnianiu przez nie obowiązków sprawozdawczych; służy również do zgłaszania przypadków zanieczyszczeń


Co więcej koreańskie przedsiębiorstwa podejmują już

Ochrona środowiska to ważny obowiązek każdej firmy. Środowisko musi być przedstawiane w jak najlepszym świetle, a firmy muszą zgłaszać wytwarzane przez siebie odpady do KOBIZE i BDO.

KOBIZE to firma, która stworzyła doskonałe źródło informacji dla firm, które mają trudności ze znalezieniem odpowiedniego dostawcy usług ochrony środowiska.

BDO świadczy również doskonałe usługi w zakresie ochrony środowiska, dlatego polecamy tych partnerów jako doskonałych, którzy mogą pomóc w Twoich potrzebach w zakresie raportowania środowiskowego.

Rząd Korei ustanowił prawo dotyczące raportowania i monitorowania ochrony środowiska przez firmy. To prawo nazywa się KOBIZE i BDO. Zobowiązuje firmy do zgłaszania wytwarzania odpadów, recyklingu i ponownego użycia.
Firmy są zobowiązane do zgłaszania swoich danych dotyczących wytwarzania odpadów, recyklingu i ponownego użycia co roku w czerwcu. Jeśli firma nie przekaże danych lub nie przekaże ich dłużej niż dwa lata z rzędu, to KOBIZE lub BDO nałoży na nią karę pieniężną. . Koreańczycy są bardzo przywiązani do natury i bardzo troszczą się o środowisko. Przewiduje się, że ta obawa zachęci rządy Korei do podjęcia bardziej znaczących działań w celu rozwiązania problemów środowiskowych. Co więcej, koreańskie przedsiębiorstwa podejmują już bardziej zdecydowane działania w tej sprawie, zgłaszając dane dotyczące wytwarzania odpadów w celu zmniejszenia obciążenia środowiska naturalnego.